Stadionams ir parkams

 
Sporto aikštyno laistymasViena iš svarbiausių sporto aikštynų ir parkų aplinkos priežiūros dalių yra vejos ir augalų laistymas.
Yra įvairių laistymo būdų ir kiekvienas pagal savo poreikius gali pasirinkti laistymo sistemą: nuo paprasčiausios iki pilnai automatizuotos. Numatyti laistymo būdą įsirenginėjant ar rekonstruojant stadioną ar parką yra labai svarbu, nes dirvožemio drėgmė – tai augalų gyvybės šaltinis. 1 kv.m. vejos per sezoną reikia ne mažiau kaip 1000mm kritulių, Lietuvoje daugiametis kritulių kiekis tesiekia 360mm. Taip pat svarbu paminėti, kad krituliai iškrinta nevienodai, dažni sausros arba lietaus periodai, dideli temperatūros svyravimai.
Kad augalai būtų sveiki, labai svarbu teisingai juos laistyti, nes augalams žalinga tiek drėgmės trūkumas, tiek perteklius. Kaip dažnai ir kaip ilgai laistyti priklauso nuo tokių veiksnių kaip oro sąlygos, augalų rūšis, dirvožemio tipas, vandens slėgis, purkštukų tipas ir metų laikas. 
Dirbtinės sporto aikštynų dangos, vejos laistyti nereikia, bet ją reikia drėkinti! Tokios sporto organizacijos kaip FIFA rekomenduoja drėkinti dirbtines stadionų dangas prieš kiekvienas varžybas ar treniruotę tam, kad žaidėjai nelakstytų paskendę dulkių debesyse.
Yra keli variantai sporto aikštynų ir parkų laistymui. Veją galime laistyti  stacionariais arba nešiojamais purkštukais, sumontuotomis vandens patrankomis. Laistymo mašinos yra idealus sprendimas golfo, sporto aikštynų, kompleksų, parkų, kapinių ir kitų plotų, kur požeminių sistemų įrengimo kaina per didelė ir/arba įrengimas per sudėtingas, laistymui.
Norėdami sumažinti išlaidas, dėl didelio išlaistomo vandens kiekio, laistyti galima iš požeminių vandens rezervuarų, į kuriuos būtų surenkamas lietaus vanduo.
Rašykite mums [email protected] jeigu norite gauti daugiau informacijos apie laistymas.lt suprojektuotus ir įgyvendintus futbolo stadionų, parkų projektus Lietuvoje.
 
NUO 2016 GEGUŽĖS MUS RASITE NAUJU ADRESU - JONAVOS 92, KAUNAS LT-44138
 
Daugiau apie futbolo stadionų laistymą...
 
Daugiau apie teniso kortų laistymą...
 
Daugiau apie hipodromų, žirgynų laistymą...